O nás

Zaměstnanci jsou naší největší hodnotou

A New Challenge Every Day.HISTORIE

Společnost Procter&Gamble založili v roce 1837 výrobce svíček William Procter a výrobce mýdla James Gamble v americkém Ohiu. O necelých 40 let později, v roce 1875, František Otta otevírá v českém Rakovníku svou první mýdlárnu- předchůdkyni dnešní Rakony. Tyto tři pány- zakladatele- spojuje i podobný recept na úspěšné podnikání: chovat se čestně a proti konkurenci bojovat především špičkovou kvalitou výrobků s co nejnižšími výrobními náklady.

Osudy těchto dvou společností se definitivně spojili v roce 1991, kdy koncern Procter&Gamble odkoupil výrobní závod Rakona od Fondu Národního majetku. Ačkoliv výrobní závod prošel rozsáhlou modernizací, ve znaku P&G Rakona dodnes zůstává symbol raka z dob Františka Otty coby důkaz úcty k jeho historickému odkazu. Raka naleznete i na nové fontáně u vstupu do závodu. Tento architektonický prvek spojující modré osvětlené logo P&G Rakona s tekoucí vodou získal v březnu ocenění Duhový paprsek 2011 za nejlepší světelnou reklamu.

Technické centrum, které bylo v Rakoně založeno v roce 2007, je zodpovědné za vývoj a implementaci nových technologií ve výrobních závodech ve střední a východní Evropě, Středním Východě a Africe (Jihoafrická republika, Maroko, Pákistán, Rusko, Turecko a řada dalších.)

Výrobky P&G Rakona

P&G Rakona se dělí na 3 výrobních jednotky. Nejen vizuální dominantou továrny je výroba pracích prášků. Zde se vyrábí a balí prací prostředky pro západní, střední i východní Evropu. Setkáte se tu se známými obchodními značkami: Ariel, Bonux, Vizir, Tide, ale i u nás méně známými značkami pracích prášků Dash a Lenor. Další významnou jednotkou je výroba tekutých detergentů, která se dále dělí na výrobu mycích prostředků (Jar a Fairy) a aviváží (Lenor). V roce 2004 se P&G Rakona rozrostla i o výrobu kosmetiky. Jedná se o antiperspiranty a deodoranty značek: Old Spice, Gillette, Secret a Camay. 90% celkové produkce je určeno na vývoz, což z P&G Rakona dělá jednoho v největších exportérů v České Republice.

P&G Rakona a rozvoj regionu

Výrobní závod P&G Rakona je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. V současnosti přímo zaměstnává 630 lidí, ale svým působením v Rakovníku vytváří další pracovní pozice spoluprací s regionálními firmami. Již na samém začátku vzniku P&G Rakona byl založen i dotační program, který je téměř výhradně určen na podporu rozvoje rakovnického regionu


Video - P&G RAKONA

Virtuální prohlídka

FOTOGALERIE RAKONANaše značky

Powered by LMC s.r.o.

© 2018, všechna práva vyhrazena