Asistent/ka Country Leadera

Procter & Gamble Czech Republic s. r. o.

  • **** for English see below ******

Pro naši pražskou kancelář hledáme kandidáta na pozici Asistent/ka SALES oddělení.

Nástup: CO NEJDŘÍVE
Smlouva: 32- 40 hodin, na dobu neurčitou

Náplň práce:

Hledáme pravou ruku našeho Country Leadera a Sales týmu :)
Práce zahrnuje administrativní a systémovou podporu, každodenní spolupráci s různými odděleními v České a Slovenské republice a komunikaci v rámci regionu Central Europe.

Hlavní zodpovědnosti:

• Key User interních systémů pro CZ a SK - Purchase Orders, Travel Booking a další programy
• Organizace eventů: rezervace prostor, pozvánky, hotely, restaurace, občerstvení, letenky, spolupráce s eventovými agenturami
• Správa organizačních schémat, přidělováni přístupů, cloud sharing system, office seating plán
• Správa vozového parku pro Českou republiku (Praha a Rakona) - ve spolupráci s leasingovou společností a dealery
• Kontrola Travel Budgetu - plánování a reporting na měsiční bázi, vytváření akruálů
• Administrativní podpora Country Leadera - kalendář a agenda, vyúčtování služebních cest, organizace meetingů a návštěv, podpisy právních dokumentů
• HR admin podpora - distribuce právních dokumentů, datová schránka
• Práce s daty pro zákaznické týmy

Nabízíme:

• Dobré platové ohodnocení a široký balíček benefitů:
13. plat, 5 týdnů dovolené, stravenky a flexi passy, akciový program pro zaměstnance, příspěvky na penzijní připojištění, plně hrazená pracovní neschopnost, karta Multisport, skupinové životní pojištění, firemní produkty za příznivé ceny
• Neustálý koučing a zpětná vazba od manažera a kolegů v týmu
• Široké možnosti tréninků na soft i hard skills
• Možnost profesionálního a osobního růstu v dynamickém, multifunkčním prostředí
• Atraktivní lokalitu kanceláře v Karlíně
• Možnost práce na zkrácený úvazek

Požadované kompetence a schopnosti:

• Schopnost pracovat precizně a samostatně
• Disciplína a efektivnost
• Angličtina a Čeština na pokročilé úrovni
• Týmový duch
• Ochota učit se novým věcem každý den
• Minimálně Střední škola s maturitou
• Předchozí zkušenosti vítáme, ale nepožadujeme (cca 1-2 roky)

English:

We are looking for a candidate to our Prague office on the position of

Assistant to Sales Department

Start: AS SOON AS POSSIBLE
Work schedule: 32 - 40 hours/week

Job scope:
We are looking for a right hand of our Country Leader and the CZ/SK Sales team

Job includes administrative and systems support, daily collaboration with multi-functional teams in Czech Republic and Slovakia and ad hoc across Central Europe countries.

Key responsibilities:
• Key User of internal systems for CZ and SK – Purchase Orders, Travel Booking and other internal collaboration tools
• Event administration support: booking of facilities, invitations (hotel, restaurants, refreshment, travel tickets); event agency management
• Maintenance of organizational charts, access allocation, cloud sharing system, office seating plan
• Car Fleet administration for Czech Republic (Prague and Rakona plant) – cooperation with leasing company, dealers
• Travel budget management for Prague and Bratislava – planning and monthly reporting; fiscal year end accruals management
• Country Leader administration support – calendar & agenda management, travel expense report, ad hoc meeting & visits support, signatures for legal documents
• HR Admin support – distribution of legal documents, data box
• Data Support for Sales Customer Teams

What we offer:
• Competitive salary and benefits:
13th salary, 5 weeks of vacation, meal voachers and flexi pass, stock ownership plan, pension plan, fully paid sick leave, Multisport card, group life insurance, company products for favorable prices
• Ongoing coaching and feedback provided by your line manager and teammates
• Training package to further master your hard as well as soft skills
• Broad possibilities of professional and self-development in a dynamic, multifunctional and intercultural environment
• Attractive location of the office in Karlin
• Possibility of part time employment

Competencies & Capabilities:
• Ability to work with precision and autonomy
• Discipline and efficiency
• English and Czech language: advanced in written and spoken
• Collaborative approach
• Willingness to learn
• Secondary degree
• Professional experience is valued, but not required (1-2 years)

Kontakt

Procter & Gamble Czech Republic s.r.o.
Radka Gajdošová
Karolinská 654/2
186 00  Praha
Česká republika